
Jag heter Atle, och när jag blev pensionär ville jag fortsätta begeistra människor som jag gjort i 3 decennier med grupper.
Som Inspiratör och livs coach älskar jag att se och uppleva resor tillsammans med resenärer som älskar att njuta av livets ljusa sidor med alla sinnen
Mina special intressen är historia, kultur & natur samt musik och idrott. Norge eller Noreg är mitt special område där är jag också är guide i Oslo & Bergen. Min mor var guide i många år på Ibsen museet i Skien.så hon är numera med mig lik en sol som strålar rakt över mitt huvud och lyser ner på mig och värmer upp alla mina resenärer. " Om du tar drömmarna från en människa tar du livet från den samma!" Citat Henrik Ibsen...alla mina resor är äventyrsresor för vuxna i alla åldrar...god fornöyelse
RA solguden Atle (Smil)
p.s Min dyslexia gör att det ibland inte blir perfekt i skrift , men inte i språk och glädjen
Bara bra från början till slut! Atle är en fantastisk reseledare och Lasse perfekt chaufför!
Atle en go gubbe som skapade bra stämning och är lösningsorienterad.
Fantastisk reseledare som skapar trivsel och ordning. Han delade med sig av sin gedigna kunskap men oxå av självupplevda historier som skapade glädje och trivsam gemenskap. 5 stjärnor!!
Vi fick utöver ordinarie dagsprogram stadsvandringar både i Bergen och Oslo med Atle Toppen!
En resa som vi är mycket nöjda med och bra information inför varje dag
En fantastisk reseledare med en bra spontanitet.
| Avresa | Resmål | Flygplats | Pris från | Platser kvar | ||
|---|---|---|---|---|---|---|