Att vara reseledare är ett så spännande jobb! Ingen dag är den andra lik och varje resa har sina unika upplevelser, mycket tack vare er gäster. Jag älskar att resa och brinner för att få göra varje resa till en så bra upplevelse det bara går. Det finns så många resmål att välja på så bara fantasin sätter gränser på vad det finns att upptäcka. Vår och höst åker jag gärna till Italien och vandrar i Toscana och Ligurien. Under vintersäsongen tycker jag mycket om att göra rundresor i något av mina favoritländer Kenya, Ecuador med Galapagos eller Malaysia med Borneo. På sommaren finns det så många trevliga bussresor att välja på att jag inte kan välja ut någon speciell, men kanske resorna i Bohuslän i så fall. På alla resor finns det mycket att se och uppleva. Vart ni än väljer att resa så är vi många entusiastiska och kunniga reseledare som bara väntar på att få hälsa er välkomna.
Datum | Destination | Platser kvar | Pris | |
---|---|---|---|---|
12/4Ons2023-04-12 Ons | Cykel Toscana 7d CPH, GOT, OSL, STO | >8 | 14 575:- 12 575:- | |
28/4Fre2023-04-28 Fre | Vandring Toscana 7d CPH, GOT, OSL, STO | >8 | 10 975:- | |
13/5Lör2023-05-13 Lör | Vandring Toscana 7d CPH, GOT, OSL, STO | >8 | 11 475:- | |
24/5Ons2023-05-24 Ons | Cinque Terre 8d CPH, GOT, OSL, STO | 4 | 13 750:- | |
14/6Ons2023-06-14 Ons | Dagstur Konstresa Tjörn | >8 | 1 075:- | |
21/6Ons2023-06-21 Ons | Dagstur Vandring Ramsvik | >8 | 1 120:- | |
27/6Tis2023-06-27 Tis | Dagstur Skärgårdskryss Smögen | >8 | 1 295:- | |
5/7Ons2023-07-05 Ons | Dagstur Konstresa Tjörn | >8 | 1 075:- | |
7/7Fre2023-07-07 Fre | Dagstur dressin Dalsland | >8 | 1 175:- | |
11/7Tis2023-07-11 Tis | Dagstur Läckö slott | >8 | 1 075:- | |
17/7Mån2023-07-17 Mån | Dagstur Gränna o Visingsö | >8 | 1 200:- | |
18/7Tis2023-07-18 Tis | Dagstur Slott och smaker | >8 | 1 375:- | |
22/7Lör2023-07-22 Lör | Dagstur Vallarna i Falkenberg | >8 | 1 275:- | |
25/7Tis2023-07-25 Tis | Dagstur Skärgårdskryss Smögen | >8 | 1 295:- | |
28/7Fre2023-07-28 Fre | Dagstur dressin Dalsland | >8 | 1 175:- | |
2/8Ons2023-08-02 Ons | Dagstur Slott och smaker | >8 | 1 375:- | |
8/8Tis2023-08-08 Tis | Dagstur Läckö slott | >8 | 1 075:- | |
12/8Lör2023-08-12 Lör | Dagstur Vallarna i Falkenberg | >8 | 1 275:- | |
16/8Ons2023-08-16 Ons | Dagstur Vandring Ramsvik | >8 | 995:- | |
23/8Ons2023-08-23 Ons | Cykel Toscana 7d CPH, GOT, OSL, STO | >8 | 15 900:- |
Reseledaren Lotta Runesson, som vi åkt med två gånger tidigare är den allra bästa reseledare som vi någonsin åkt med. Var rädd om henne!
Lotta Runeson är den bästa, omtänksammaste och trevligaste reseledare jag någonsin träffat
Toppenresa, omväxlande och mycket prisvärd. Fantastisk reseledare (Lotta), kunnig, väldigt omtänksam och med en ängels tålamod
Helt underbar resa som man sent kommer att glömma. Så sjukt glad att jag valde att resa med Rolf, bästa servicen och sjukt prisvärt. Sist men inte minst, stor eloge till reseledaren, Lotta. Världens finaste och mest serviceminded person jag haft som reseledare! 😊 Tack för en grym resa!
Resan till Borneo uppfyllde alla mina förväntningar ,allting perfekt planerat med fina hotell och ett varierat utflykt/upplevelse paket - man får verkligen allt , att sedan få ha en så proffsig reseledare som Lotta Runesson är en stor bonus.
Lotta är toppenbra! Bra att hon messade oss varje dag och påminde om programmet. Väldigt hjälpsam och mån om att alla hade det bra. Bra lokalguider och chaufför. Bra blandning av vandringar, cykeltur och besök i byar.
Resan till Toscana var toppen trevligt upplägg med vandring, vin/olivprovningar, duktiga lokala guider och Lotta som är en av det bästa reseledare jag haft, glad, påläst, humoristisk gav bra information varje dag, henne skall ni vara rädda om.
Jag vill berömma Lotta som är en tusenkonstnär och som klippt och skuren för att vara reseledare. Var rädda om henne. Hon är en fantastisk människa.
Fantastisk reseledare Lotta Runeson. Fick alla att känna samhörighet i gruppen.
Mycket trevlig resa och Lotta fick oss alla att trivas. Bra blandning med vandring, kultur och mat. Duktiga och trevliga guider med stort kunnande inom historia, arkitektur och konst som gav resan mervärde.
Väldigt spännande och trevlig resa. Mycket härliga upplevelser med underbar reseledare och superbra guider.
Våran reseledare Lotta har varit fantastisk. Glad, kunnig och omtänksam, har funnits tillgänglig för alla i gruppen. Var rädd om henne !!
Lotta är en mycket trevlig tjej, hjärtat på rätta stället , mycket bemödad om att alla medresenärer mår bra.
Lotta Runesson såg till att vi alla fick synas och höras. Proffsig och fin humor och vänlig. Vi har åkt ungefär 5 resor med Rolfs. Alltid med bra kunskap och trevlig och påläst personal. Har alltid framhållit till våra bekanta och vänner att Vi kan rekommendera Ert reseföretag. Busschauffören rutinerad och bra.
En mycket engagerad och omtänksam reseledare. Hon hade mycket att berätta under resans gång. Var mycket mån om att vi skulle få ut så mycket som möjligt av resan.
Jättegod mat på Harbour House. Trevligt med "egen" båt och inte behöva trängas med andra. Reseledare och chaufför såg till så vi hade det bra på resan.
Vi vill berömma Lotta för hennes extra rundturer till fots i både Smögen och Fjällbacka var trevliga. Vi fick ju på detta sätt se lite mer av dessa ställen. Lotta hade även trevlig info under vägen och en och annan rolig historia fick vi även höra. Det uppskattar vi. Vi har rest med Lotta tidigare och vill gärna resa med henne igen.
Reseledare Lotta mycket proffsig. Gav fyllig info, berättade trevligt och var social i ordets bästa bemärkelse. Guidningen på Pilane super. Så bra busslunch har jag aldrig ätit som den på Klädesholmen. Behåll den!
Mycket skicklig guide på Pilane. Reseledare Lotta Runesson mycket professionell. Hon får högsta betyg.
Mycket trevlig och kunnig reseledare, underbara konstverk i Pilane!