Resor, människor, möten, upplevelser berikar på ett magiskt sätt. Storstäder som Paris och Madrid, mytiska miljöer i Bretagne, storslagna slott i Loiredalen eller Spaniens olika regioner till exempel, alla har de något att berätta, sin historia, sin kultur, sina smakupplevelser. Och alltid finns det något nytt att upptäcka. Även för mig som tillbringat mycket tid i såväl Frankrike som Spanien.
Oavsett vart resan går, vill jag gärna resa tillsammans med er, och göra er resa så lustfylld och upplevelserik som möjligt.
Jag heter Christina Ågren och har rest mycket såväl privat som i mitt tidigare yrkesliv, som reseledare på 80-talet och som journalist under de senaste dryga 30 åren.
Nu har jag förmånen att få vara reseledare på Rolfs Flyg och Buss, cirkeln är sluten. Ser fram emot vår resa, välkommen!
Mycket nöjd med Christina som verkligen gjorde allt för att det skulle bli bra samt upplägget med utfärderna.
Guiden Christina Ågren får toppbetyg av oss på alla plan. Hon gjorde resan samt Leif som guidade oss runt första dagen. Så Professionella. Bra planerade utflykter.
Vi använder våra egna cookies och tredje-part cookies så vi kan visa dig webbsidan och förstå bättre hur du använder den, så vi kan förbättra tjänsterna vi erbjuder.