
Hej och varmt välkomna!
Jag heter Lina och arbetar som destinationsansvarig här i Almuñécar. Det är en stor glädje att få välkomna er hit till vår vackra och charmiga kuststad. I min koordinerande roll ser jag till att allt flyter på smidigt så att ni får en så fin semester som möjligt. Första gången jag kom till Almuñécar kände jag mig genast som hemma. Här möts man av vänliga människor, ett behagligt tempo och en autentisk spansk atmosfär. Att strosa genom de äldre delarna av stan, slå sig ner och titta på folklivet eller promenera längs stranden – det är något alldeles speciellt. Almuñécar är precis lagom – allt finns här, men ändå är det nära till allt. Tillsammans med mitt fantastiska team – Anton, Hanna, Jonathan, Josefin, Roope, Vendela och Mads. Vi finns alltid tillgängliga för att hjälpa er med vad ni än behöver, och tillsammans ser vi till att ni känner er både trygga och omhändertagna. Vi ser fram emot att följa med er på utflykter och hoppas ni hänger med på många av våra roliga aktiviteter. Vi är så glada att ni valt Rolfs – och vi hoppas att ni kommer att trivas lika bra som vi gör!
Varmt välkomna!
Anton som resledare var suverän påläst och kunnig med humor 😍❤️
Jag är särskilt nöjd med reseledaren Mads. Han sprider sin positiva energi, är jättesnäll, hjälpsam och duktig. Tack Mads att du har gjort min semester ännu mer spännande! :)
Victoria Play superfint hotell. Fantastiska reseledare som engagerade sig otroligt mycket och verkligen gjorde mycket för att gästerna skulle trivas. Superduktiga! Trevligt med nya utfärder och att det också tillkom aktiviteter. Många återkommande gäster (liksom vi) och då är det kul med lite nytt.
Stor tack till Josefin
Reseledana vaR TOPPEN, i alla fall de vi hade att göra med. Tack för katalogen som låg i lådan när vi kom hem.
Väldigt bra upplägg, trevliga, hjälpsamma, lättsamma reseledare. Bra möjligheter att själv välja vilka utflykter som man ville följa med på. Fick bara uppfattningen att hotellet, Bahia Tropical, låg lite närmare centrum, när jag bokade resan. Men… en härlig promenad in till stan och det finns ju alternativ, bra och billig lokalbuss som stannade precis vid hotellet! 👍🏽 Perfekt med appen, där man kunde ha kontakt med både resenärer, reseledare, koordinator och få info. om det mesta!
| Avresa | Resmål | Flygplats | Pris från | Platser kvar | ||
|---|---|---|---|---|---|---|