Jag heter Tina Phipps. Att resa är fantastiskt roligt och att upptäcka nya underbara platser är något jag brinner för. Hela mitt yrkesliv har jag ägnat åt teater. Andra passioner är sport, konst och vackra trädgårdar. Har bott utomlands i många år och rest mycket. Varje resa är unik och jag ser fram emot att uppleva det tillsammans med er. Välkomna!
Datum | Destination | Platser kvar | Pris | |
---|---|---|---|---|
23/2Tor2023-02-23 Tor | London 5d CPH, GOT, LLA, OSL, STO, UME | >8 | 6 375:- 5 875:- | |
25/3Lör2023-03-25 Lör | Trandansen 2d | >8 | 1 975:- | |
6/4Tor2023-04-06 Tor | London 5d CPH, GOT, OSL, STO | >8 | 9 875:- | |
15/6Tor2023-06-15 Tor | London 5d CPH, GOT, LLA, LPI, OSL, STO | >8 | 7 825:- | |
2/7Sön2023-07-02 Sön | London 5d CPH, GOT, OSL, STO | >8 | 7 475:- | |
14/8Mån2023-08-14 Mån | Dagstur i Astrid Lindgrens Fotspår Start Stockholm | >8 | 1 475:- | |
16/8Ons2023-08-16 Ons | London 5d CPH, GOT, OSL, STO | >8 | 6 675:- | |
9/9Lör2023-09-09 Lör | Dagstur Karlstad med Sandgrund Start Stockholm | >8 | 1 375:- |
Vår reseledare Tina förtjänar bästa beröm. Trevlig, påläst och proffsig. Med lagom långa utflykter.
Reseledaren var helt outstanding!
Reseledaren Tina var fantastisk, mycket kunnig om alla sevärdheter som vi besökte och omtänksam om alla resenärer. Utflykterna var välplanerade och vi fick också lediga tid för oss själva.
Uppskattar särskilt att det var en liten grupp. Lagom långa utflykter. Tina är en fantastisk guide, som kunde ge oss förslag på aktiviteter.
Mycket trevlig och kunnig reseledare Tina tog oss till spännande utflykter, berättade, gav tips och tog hand om oss.
Hotellet ligger perfekt i London och Tina tog hand om oss på ett förträffligt sätt.
Tina var proffsig och anpassade programmet med trevliga inslag, Niklas rattar utmärkt och är en trevlig karl:-)
Tina vår reseledare var fantastisk kunnig omtänksam och mycket trevlig . Tack
Trots problem med snö; halka o därmed förseningar på fredagsmorgonen så blev det väldigt bra p.g.a. att reseledare o chaufför ändrade i programmet så vi fick ut mesta möjliga av vistelsen. Även lördagen var väldigt välplanerad med olika aktiviteter. Positivt, proffsigt och trevligt bemötande av Rolfs representanter.
Resa Stockholm Skansen 3/12 Reseledare Tina berättade mycket initierat om resmålet. Vi fick se och lära en hel del. Chauffören ••••• en trygg person, säker vid ratten, serviceminded. Hot Park Inn hade centralt läge. Plus för den härliga frukosten. Trevlig personal.
Skönt att bara vara borta en natt och ändå få lite egen tid att göra vad man vill. Lyhörd reseledare och chaufför som gav oss en liten rundtur i Stockholm när det regnade så vi slapp bli så blöta. Alltid redo att ge oss användbara tips.
Toppen guide och chaufför!
Tina är ett fynd! Fantastisk reseledare. Finns inga problem som hon inte kan lösa. Hon är värd en stor löneförhöjning. Bra jobbat Tina!
Det är mycket välorganiserat, enkelt och bekvämt att resa med Rolfs. Nödvändig information inför resan förmedlades i god tid och även en påminnelse. Tina som reseledare och guide är en riktig hit, ren glädje att höra hennes genuina intresse för allt, både under resan och under den guidade turen i Gamla stan. 5 av 5 guldstjärnor är hon värd :)
Reseledaren var fantastisk. Inte bara det att hon visste ALLT om London. Hon var också klar och tydlig med all information så att inga missförstånd uppstod.
Mycket trevlig resa. Skulle inte vara fel att stanna ytterligare en natt.Tycker dock vi fick mycket ut av den korta resan. Reseledaren var toppen och kul att hon guidade oss runt i Gamla Stan. Frukosten var jätte fin. Middagen var mera måttlig.
Mycket bra engagerad, hjälpsam, tydlig och duktig reseledare. Bjöd oss på en fin vandring i Gamla stan. Bara att önska att ni behåller den goda standarden på era resor!
Så lyckad resa ! Vår chaufför Urban toppen i trångt Stockholm mitt i Stockholm Maraton, lugn och fin. Personliga och trevliga guiden Tina, ett extra + när hon bjöd på en annorlunda vandring i Gamla Stan. Vi vara alla mycket nöjda vid hemkomsten till Gbg.
TINA har varit HELT FANTASTISK. proffsig, kunnig, trevlig verkligen service minded. Trevliga utflykter i lagom dos. Vi vill ge henne en STOR ROS för en kanonbra guide.
Bra resa, mycket bra reseledare!