Jag är en engagerad och kreativ mångsysslare från Södermanland som bott halva livet i Östergötland, men även nio år utomlands.
Har framförallt arbetat med musikpedagogik; på Kulturskola, Musikgymnasium och Universitet.
Det senaste decenniet har jag också jobbat deltid som arbetsmarknadscoach på uppdrag av Trygghetsfonden, TSL.
Min favoritsysselsättning är att resa och uppleva nya länder/platser. Att få lära känna nya människor under resans gång och på plats är verkligen stimulerande och berikande.
Vart jag mig i världen mig vänder, är jag alltid mån om att kolla upp vad som händer.
Den bästa kunskapen kommer ofta från nyfikenhet och vetgirighet.
Har haft förmånen att vid ett par tillfällen utomlands få representera Norrköping i UNESCO Creative Cities of Music sammanhang. Häromåret stod Norrköping värd och det var med stor glädje och entusiasm jag fick bjuda igen och visa min nuvarande hemstad för "hela världen".
Hotellet är bra men synd att de smala balkongerna inte går att nyttja. Maten är helt ok. Intressanta utflykter och Björn är en helt fantastisk reseledare.
Mycket bra med vinprovning/mat Trevligt upplägg och bra stöd från reseledaren som skapade bra stämning i gruppen
| Avresa | Resmål | Flygplats | Pris från | Platser kvar | ||
|---|---|---|---|---|---|---|