
Hejsan, Peter här. Jag är en glad Skåning som bor i Spanien och gillar historia, humor, sol o värme och att röra på mig.
Jag började jobbat inom turistbranchen 2013 och som reseledare på Rolfs Flyg och Buss 2016.
Att arbeta med resor är ett fantastiskt jobb där man träffar positiva människor och tillsammans upplever underbara platser runt om i världen. Tillsammans skapar vi oförglömliga minnen med bl.a. historia, kultur, och ny vänskap.
Hoppas att vi träffas på någon resa snart!
Peter
Förutom Peter som var mycket bra var även den kubanska chauffören och guiden otroligt bra. Kort sagt en fantastisk resa!
En oförglömlig resa, fantastiska reseledare. Allt var topp.
Mycket intressant resa och reseledare Peter och Pedro toppen toppen. Väldigt rolig grupp med god sammanhållning.
Vår reseledare Peter är fantastisk. Kunnig, bra lokalkännedom, humor och gav bra information. Bättre reseledare hittar man inte. Även våra inhemska reseledare Pedro och chaufför Rafael var mycket bra. En resa till ett väldigt speciellt land med speciella förutsättningar. En upplevelse som man inte vill vara utan men som man nog inte gör om. Vår grupp bestod av 20 personer vilket var lagom. Svårt bedöma hotellen då standarden är vad det är på Kuba. Det samma gäller maten. Vi hade låga förväntningar på hotell och mat men tyckte det var bättre än förväntat.
Reseledarna var mycket trevliga och kunniga.
En riktigt härlig reseledare Peter. Som lyssnade på oss och va väldigt tålmodig.
Vi använder våra egna cookies och tredje-part cookies så vi kan visa dig webbsidan och förstå bättre hur du använder den, så vi kan förbättra tjänsterna vi erbjuder.