Jag kommer från Borås, men har Italien som hemland sedan hela 35 år tillbaka, är bosatt i Prato, strax utanför Florens. Jag är hopplös förälskad i detta land med alla dess spännande och motstridiga nyanser. Jag har jobbat som reseledare i 18 år nu och älskar mitt jobb, där jag får förmedla kunskap om Italien och värna om att resenärerna får ut så mycket som möjligt av resan. Huvudsakliga intressen är kultur och historia, och jag brinner även för mat- och vintraditioner. Jag håller koll på logistiken, inkluderar alla och har lätt till skratt. Vi har roligt på resorna! Hjärtligt välkomna!
Vår reseledare Lena Marie Larsson var fantastisk, hon förtjänar 5 Stjärnor av fem! Hon delgav oss allt som är värt att veta om landet och gav oss en inblick genom hennes egna upplevelser! Jag kommer gärna återvända till Italien igen, och då givetvis med Rolfs flyg&buss!
Lena var en klippa.
Som helhet en mycket bra resa. Gruppen fungerade utmärkt, vilket gär det hela mera positivt. Reseledaren Lena skötte allt fantastiskt bra.
Reseledaren var toppen . Bra service på hotellet.
Vår reseledare Lena hade mycket goda kunskaper om Italien, vilket gjorde att man fick en bra bild av samhället. Dessutom trevlig ochtillmötesgående och höll ihop gruppen perfekt. Har inget övrigt att önska.
Mycket bra reseledare Lena Marie Larsson som var mycket omtänksam och planerade allt extremt bra. Samt gav tips om vad man kunde se på olika orter som vi besökte och hur det fungerade i Italien mm.
| Avresa | Resmål | Flygplats | Pris från | Platser kvar | ||
|---|---|---|---|---|---|---|