Guldkant i livet är att resa, träffa nya intressanta människor och naturligtvis nya platser. Att dela med sig av sina favoriter samt uppleva nya är ändå det tillfredsställande målet för både gäster och reseledaren. Åker gärna till Central Europa och Balkan. Favoriten är Budapest för dess historia, kultur, badhusen och maten så klart. Drömmen är att en dag återvända till Graceland, Memphis och dela mina upplevelser med Er. Hoppas vi ses och skapar gemensamma minnen.
Skagen över dagen. Detta var en så fantastiskt trevlig resa. Marta var strålande!
Suveränt program. Martha och Peter var jättebra. Tack för en trevlig resa. Anette
Fantastisk resa till Dalhalla 🌟☀️ Marta o Peter så bra att åka med 🥰 Chess var magiskt 🌟🌟 Jag vill att ni gör en resa med Marta, till Memphis Mansion Randers 🌟 Vi följer med
En fantastisk resa! Skagen är ett trevligt utflyktsmål! Vi hade dessutom vädret med oss som förgyllde dagen med solsken. Vår trevlige chaufför körde oss med säkerhet och glädje runt till olika ställen. Honom ska ni vara rädda om! TACK igen, vi hann med bussen hem:-) Vår kunniga guide, ja hon såg även till att vi fick se Råbjerg Mile med dess fantastiska sanddyner! Vi åkte sedan till Sankt Laurentii Kyrkan som har gamla anor och där numera endast Kyrktornet syns! Vi åkte med ut till Grenen där vi kunde se de två haven mötas! Speciellt ljus och fina stränder! Härifrån åkte vi sedan in till Skagen där vi hade fri tid att upptäcka denna lilla fina sommarstad.
Tack vare att reseledaren gjort ett eget utflyktsprogram till oss som hon följde med på fick vi se det vi ville: Bussturen till Grenen, de vandrande sanddynerna och kyrktornet från 1300- talet.
Jättebra reseledare (Marta)
Avresa | Resmål | Flygplats | Pris från | Platser kvar | ||
---|---|---|---|---|---|---|