Min stora passion i livet är att få upptäcka världen med fantastiska resor och det är ännu trevligare att få upptäcka den tillsammans med massa härliga resenärer.
När jag var yngre jobbade jag mycket inom servicebranschen och gick sedan över till det administrativa och jobbade inom det området i mer än 20 år men har nu sökt mig tillbaka till servicebranschen som reseledare då det är något jag brinner starkt för.
De dagar jag inte är ute och reser umgås jag med mina barn och barnbarn hemma i Sverige.
Allt gott så ses vi ute i vår vackra värld på en av Rolfs fantastiska resor!!
Det var lite kort om tid på ett par ställen vi besökte. Reseledaren Agneza samt bussförare Dan var toppen. Superproffs.
En mycket bra resa. med bra reseledare, Agneta, som berättade mycket om England i stort och tog hand om oss. Busschauffören, Dan, som körde så säkert på de ofta smala vägarna. De lokala guiderna i katedralen i Salisbury och på utflykten i Cornwall till Land´s End och S:t Ives var också bra och med glimten i ögat. Härligt med de halvvilda ponnierna på Dartmoor, som inte var ett dugg rädda för människor. Ångtåget var också en upplevelse
Avresa | Resmål | Flygplats | Pris från | Platser kvar | ||
---|---|---|---|---|---|---|