Jag flyttade till Rom, Italien för 25 år sedan. Under många år reste jag runt i hela världen för att göra turist- natur- och dyk-reportage. De senaste 10 åren har jag istället ägnat åt att dela med mig av mitt andra hemland Italien.
Mat och vin är två stora passioner i mitt liv och jag är utbildad sommelier. Hoppas att få träffa just dig och dela med mig av det bästa i Italien både vad det gäller mat & vin, kultur, historia, vacker natur, charmiga miljöer men också hur man lever varje dag här.
En fantastisk resa med Helena som navigerade den stora gruppen med entusiasm, tålamod och professionalitet genom de vackra landskapen..Allt funkade kanonbra hela veckan och både Helena och vår fantastiska busschaufför är stjärnor.! En resa att minnas
En mycket trevlig resa med utmärkt reseledare och guide! Trevliga utflykter, dock var det för stökigt på Capri med för mycket folk (Anacapri med San Michele var fint) Bra mat, men en kopp kaffe skulle gärna kunna ingå i middagen
Avresa | Resmål | Flygplats | Pris från | Platser kvar | ||
---|---|---|---|---|---|---|