
Annika heter jag och är en glad och pigg västkustbo med mycket positiv energi som jag gärna delar med mig av. Jag gillar att resa såväl inom Sveriges gränser som utanför och lockas av många olika typer av resor, allt från storstad med kultur, historia och shopping till vandrings-, tränings-, och fotbollsresor.
Jag jobbar till vardags som lärare sedan många år tillbaka och det kommer jag fortsätta med några år till men då i kombination med att upptäcka och uppleva världen tillsammans med nya spännande människor. Att resa får mig att utvecklas!
Jag ser fram emot att få uppleva nästa resa med dig!
Reseledaren Annika var helt fantastisk. Så kunnig och dedikerad. Och Glenn Hysén - finns inte ord på hur enormt mycket han bidrog till att göra resan så härlig
Med Annika Åkesson och Glenn Hysén som reseledare löser sig det mesta till belåtenhet med alla små problemlösningar som uppstår 👍🏻 och det kan vara skönt att komma hem efter 5 dagar och vila skrattmusklerna 😂
Vi använder våra egna cookies och tredje-part cookies så vi kan visa dig webbsidan och förstå bättre hur du använder den, så vi kan förbättra tjänsterna vi erbjuder.