Som reseledare på Rolfs Flyg & Buss så finns det otroligt många olika alternativ på spännande destinationer. Historiska resor till Storbritannien, Italien med kulinariska läckerheter eller varför inte en vinresa eller vandring? Se till att boka din nästkommande resa med Bella!
Lagom stor grupp! Trevlig och väl förberedd reseledare som underhöll oss under resans gång med intressant information om platser vi åkte förbi! Extra kul att vi fick lyssna på musik som hade anknytning till Småland på hemvägen!
Så trevlig dagsutflykt. Vi fick en intressant rundvandring med en kunnig guide på IKEA museet. Därefter blev vi serverade "paradrätten" för IKEA som är köttbullar. Bussen tog oss vidare till Råshult som är Carl von Linnés födelseplats. Vi fick höra honom själv berätta om sina äventyr . De var så bra. Skådespelaren gick verkligen in i sin roll . Att vi inte kom in i själva huset gjorde egentligen inget. Bella, vår reseledare underhöll oss både på resan ner med olika saker som händer utefter vägen och även hem. Då i form av musik som kom från Småland. De gillar vi. Vår busschaufför tog oss lugnt och säkert fram.
| Avresa | Resmål | Flygplats | Reseledare | Pris från | Platser kvar | |
|---|---|---|---|---|---|---|
Vi använder våra egna cookies och tredje-part cookies så vi kan visa dig webbsidan och förstå bättre hur du använder den, så vi kan förbättra tjänsterna vi erbjuder.