Peter W. är mycket tillmötesgående , vänlig och välinformerat om båda de vackra parkerna och dessutom om hela Göteborgs stads historia m.v. . Turnén var otroligt vacker . men också fysiskt krävande, ( - det var en brinnande het och solig dag ) åtminstone för ett äldre par som oss ! ( Den oerhört läckra vegetariska LUNCH tallriken vi presenterades för i skuggan var en ytterst välkommen överraskning ! ) . Sammantaget en fantastisk upplevelse , som vi motvilligt skulle ha varit utan . Tackar så mycket - och vänlig hälsning från Else + Niels Gottlieb Hansen
Alla aktiviteterna var mycket bra med en lysande reseledare och gemensamma metrofärder som start på dagen. Rolfs Flyg och Buss som helhet är en mycket bra researrangör som verkligen förstått den vanlige resenärens behov.
Peter Winroth är trevlig, kunnig och mycket hjälpsam. Tack vare Peters engagemang fick vi en fin semester med många roliga aktiviteter. Vi ser fram emot fler resor med Rolfs! Lokalguiden Eva i Paris var också mycket bra!
En helt outständing reseledare, som förgyllde Paris ytterligare! Var rädd om honom, eftersom det är ont om "förgyllare". Ett stort tack Peter!